Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Kordegarda. Galeria Narodowego Centrum Kultury - Warszawa , ul. Krakowskie Przedmieście 15/17
Czw. 26 kwietnia 2018 r.

26 kwietnia 2018 roku odbędzie się spotkanie uczniów Instytutu Głuchoniemych im. Jakuba Falkowskiego w Warszawie z przedstawicielami  Polskiego Towarzystwa Weksylologicznego. Weksylolodzy, czyli badacze weksyliów – bander, chorągwi, flag, sztandarów i tym podobnych znaków rozpoznawczych, opowiedzą o historii polskiej flagi. Przybliżą uczniom nie tylko zawile losy barw narodowych ale wytłumaczą czemu i jak okazywać fladze szacunek. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy.

Spotkanie z weksylologami przed Dniem Flagi 2 maja 2018 roku jest częścią tegorocznej kampanii społeczno-edukacyjnej #BarwyWspólne, której celem jest rozpowszechnianie wiedzy o symbolach narodowych, praktykach ich wykorzystywania oraz sposobach traktowania. Ponadto kampania ma za zadanie budowanie szacunku i pozytywnego odbioru symboli narodowych, które powinny stać się naturalnym elementem życia każdego Polaka. Kampania realizowana jest w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017-2021.

Organizator: Narodowe Centrum Kultury

Partnerzy: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Biuro Programu Wieloletniego „Niepodległa”
#BarwyWspólne

Więcej o Polskim Towarzystwie Weksylologicznym