Narodowe Centrum Kultury
 Od 1 sierpnia zapraszamy do Galerii Kordegarda na pokazy filmowe w specjalnej technice VR (wirtualna rzeczywistość) .W związku z ograniczoną ilością stanowisk i Oculusów obowiązują zapisy. Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach 11:00 - 18.30. Pokazy odbywają się co pół godziny.   Zapisy przyjmujemy pod adresem:   kordegarda@nck.pl   Zapraszamy widzów od 12 roku życia.   Załóż gogle i przenieś się w czasie!

W związku z premierą monumentalnego wydawnictwa pt. "Monodram" Boguslaw Schaffera, serdecznie zapraszamy na jego promocję,
która odbędzie się 8 lutego o godz. 19.00 w Galerii Kordegarda.

Podczas spotkania odbędzie się dyskusja na temat twórczości B. Schaeffera

Utwór powstał jako efekt współpracy scenicznej kompozytora z Józefem Szajną oraz Ireną Jun (jej wspaniała kreacja aktorska stanowi o niepowtarzalności utworu). Monodram stworzony został w Studio Eksperymentalne Polskiego Radia przy współpracy Bohdana Mazurka, jest świadectwem kunsztu realizacyjnego i istotnym dziełem polskiej kultury muzycznej XX wieku.

Pół wieku od momentu powstania niezwykły "Monodram" publikowany jest po raz pierwszy. W bogatej, niecodziennej edycji fonograficznej ukazuje się wraz z nieemitowanymi nigdy wcześniej wariantami utworu, pochodzącymi z pracowni kompozytora, oraz dwiema ilustracjami Schaeffera do spektakli teatralnych z lat 60.

Wydawnictwo zawiera esej na temat kompozycji, obszerne biogramy Schaeffera i Ireny Jun oraz niepublikowane wcześniej materiały ikonograficzne, w tym fragmenty rękopisu kompozytora.

WSTĘP WOLNY