Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Spotkanie z Darkiem Foksem - "Seryjni poeci"/ 28 listopada o godzinie 18:30.

Narodowe Centrum Kultury, Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu oraz miesięcznik Mały Format zapraszają na spotkanie z Darkiem Foksem wokół jego najnowszego tomu poetyckiego pt. "Kronsztad".

Spotkanie z autorem poprowadzi Jakub Nowacki z "Małego Formatu". W trakcie wieczoru przewidziana jest także lektura wybranych wierszy z tomu.

„»Kronsztad« rozgrywa się w ciemności, ale nie jest to zostawiająca nas sam na sam ze sobą noc jak u Świetlickiego, tylko jakiś ciężki opar, który nie rozwiewa się nawet za dnia, ciemność odrobinę apokaliptyczna, może nawet wywołana wyłączeniem nam światła przez to, co ma nadejść. (...) Ukradkowy, fragmentaryczny, bezwzględnie uczciwy w swojej sprowadzonej do czystej ironii diecie Foks wydaje mi się wzruszający”
z recenzji Rafała Wawrzyńczyka, http://malyformat.com/2017/11/spokojnie-lata-90/

Darek Foks, poeta i prozaik, ur. w w 1966 roku. Redaktor działu prozy w "Twórczości". Studiował na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie, ukończył scenariopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi. Autor książek (m.in.) "Wiersze o fryzjerach" (1994), "Sigmund Freud Museum" (2010), "Liceum" (2012), "Kebab Meister" (2012), "Rozmowy z głuchym psem" (2013), "Historia kina polskiego" (2015), "Wołyń Bourne`a" (2016).
Laureat m.in. głównej nagrody w konkursie poetyckim „bruLionu" (1993) i Nagrody Literackiej im. Natalii Gall (1999). Pojawił się dwukrotnie wśród nominowanych do Paszportu „Polityki". W 2005 roku wspólnie ze Zbigniewem Liberą opublikował książkę „Co robi łączniczka", którą wyróżniono Nagrodą TVP Kultura i nominowano do Nagrody Literackiej Gdynia.
Laureat Nagrody Silesiusa za całokształt w roku 2014.

Wstęp wolny. Zapraszamy do Galeria Kordegarda 28 listopada o godzinie 18:30.