Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Głębiny Morza Bałtyckiego są niezwykle fascynujące! Można się o tym przekonać w Warszawie. Wystarczy odwiedzić Galerię i zobaczyć ekspozycję lub przyjść na
warsztaty towarzyszące wystawie Balticarium -16.07 o 12:00.
Zapraszamy wszytskie dzieci od 5-ego roku życia na warsztaty plastyczne do Galeri Kordegarda prowadzone przez autorkę wystawy Natalia Uryniuk Illustration.

Natalia będzie czytać wiersze Elżbiety Krystek – Jones na temat zwierząt Morza Bałtyckiego. Opisy zwierząt będą stanowić inspirację do stworzenia bałtyckiego zwierzęcia. Dzieci poznają bliżej pięć wybranych zwierząt bałtyckich. Dowiedzą się jak wyglądają, co jest ich pokarmem i odkryją ich zwyczaje. Następnie wykonają własne interpretacje zwierząt. Na koniec dzieci wspólnie zaprezentują kolorową ławicę. W czasie warsztatów uczestnicy nauczą się nazw wybranych bałtyckich stworzeń oraz poznają ciekawostki na ich temat. Rozwiniemy wyobraźnię, fantazję i poszerzymy wiedzę na temat organizmów żyjących w wodzie!

Zapisy na zajęcia przyjmujemy na: kordegarda@nck.pl
W temacie wpisując: "Balticarium - Warsztaty"
Prosimy o podanie Imienia i Nazwiska oraz wieku dziecka.
Ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.