Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

Zabawa nie na żarty. Wycinanki i rysunki Andrzeja Krauzego.

Czas trwania: 20 maja–4 czerwca 2017

Andrzej Krauze jest rysownikiem, ilustratorem i plakacistą. Urodził się w Dawidach Bankowych pod Warszawą. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1979 roku mieszka i pracuje w Londynie, gdzie jest jednym z czołowych rysowników „The Guardian”. Polskiemu widzowi znany jest szczególnie z publikowanych w „Rzeczpospolitej” w latach 2001–2017 rysunkowych komentarzy politycznych.
Publikował między innymi w: „Szpilkach”, „Kulturze”, „The Times”, „The Independent on Sunday”, „The Sunday Telegraph”, „The Observer”, „The Economist”, „New Statesman”, „The New York Times”, „Do Rzeczy”, „wSieci”, „wPolityce.pl”, „Gościu Niedzielnym”. Współpracuje na stałe z: „New Scientist”, „Nowym Czasem”, „The Scientist”, „Courrier International”.
Od kilku lat tworzy wycinanki dotyczące ludzkiej egzystencji.
„Andrzej Krauze mówi o sobie, że jest wizualnym urzędnikiem. „Przez ostatnie czterdzieści lat codziennie udaję się do biura i robię dwa-trzy rysunki” – mówi odwiedzającym go znajomym. „Do tej pory zrobiłem ich jakieś 20-25 tysięcy” – tak opowieść o artyście rozpoczyna John Phillips (artysta-grafik, dyrektor London Print Studio).
Kurator: Kuba Maria Mazurkiewicz
Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Współorganizator: Fundacja Polska Wielki Projekt
 

Wernisaż: 20 maja 2017, godzina 18.00
Czas trwania wystawy: 20 maja–4 czerwca 2017
wstęp wolny
Wystawa wpisana została w program Nocy Muzeów.