Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Zabawa nie na żarty. Wycinanki i rysunki Andrzeja Krauzego.

Czas trwania: 20 maja–4 czerwca 2017

Andrzej Krauze jest rysownikiem, ilustratorem i plakacistą. Urodził się w Dawidach Bankowych pod Warszawą. Studiował na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1979 roku mieszka i pracuje w Londynie, gdzie jest jednym z czołowych rysowników „The Guardian”. Polskiemu widzowi znany jest szczególnie z publikowanych w „Rzeczpospolitej” w latach 2001–2017 rysunkowych komentarzy politycznych.
Publikował między innymi w: „Szpilkach”, „Kulturze”, „The Times”, „The Independent on Sunday”, „The Sunday Telegraph”, „The Observer”, „The Economist”, „New Statesman”, „The New York Times”, „Do Rzeczy”, „wSieci”, „wPolityce.pl”, „Gościu Niedzielnym”. Współpracuje na stałe z: „New Scientist”, „Nowym Czasem”, „The Scientist”, „Courrier International”.
Od kilku lat tworzy wycinanki dotyczące ludzkiej egzystencji.
„Andrzej Krauze mówi o sobie, że jest wizualnym urzędnikiem. „Przez ostatnie czterdzieści lat codziennie udaję się do biura i robię dwa-trzy rysunki” – mówi odwiedzającym go znajomym. „Do tej pory zrobiłem ich jakieś 20-25 tysięcy” – tak opowieść o artyście rozpoczyna John Phillips (artysta-grafik, dyrektor London Print Studio).
Kurator: Kuba Maria Mazurkiewicz
Organizator: Narodowe Centrum Kultury
Współorganizator: Fundacja Polska Wielki Projekt
 

Wernisaż: 20 maja 2017, godzina 18.00
Czas trwania wystawy: 20 maja–4 czerwca 2017
wstęp wolny
Wystawa wpisana została w program Nocy Muzeów.