Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

Wystawa „Flaga” podkreśla obchodzone 2 maja święto flagi narodowej poprzez ukazanie motywu flagi w sztuce współczesnych polskich artystów.

Wśród prezentowanych dzieł znajdą się prace takich artystów jak: Piotr Młodożeniec, Włodzimierz Pawlak, Jarema Drogowski, Krzysztof Wojciechowski i Janusz Bałdyga. Kuratorem wystawy jest Paweł Sosnowski.

Wymowa wszystkich prac zgromadzonych na tej niewielkiej wystawie jest w pewien sposób tragiczna. Nie jeden widz mógłby w tym odnaleźć charakterystyczny dla polskiej kultury rys martyrologiczny, ale zważywszy na samych artystów, którzy reprezentują różne pokolenia i rodzaje sztuki, a co za tym idzie różne światopoglądy, jest w tym coś więcej. Flaga, choć tak prosta w swej formie, stanowi medium pozwalające na ujawnienie traum i przeżytych dramatów, ale też na wypowiedzenie się o tym co aktualne w sposób zrozumiały dla ogółu, a jednocześnie nowoczesny, bez zbędnego patosu” – wspomina tekst towarzyszący ekspozycji.

 Artyści: Janusz Bałdyga, Jarema Drogowski, Piotr Młodożeniec, Włodzimierz Pawlak, Krzysztof Wojciechowski

Kurator: Paweł Sosnowski

Organizator: Narodowe Centrum Kultury

 

WSTĘP WOLNY

 Wystawa „Flaga”

27 kwietnia – 18 maja 2017 r.

Wernisaż: 27 kwietnia, g. 18:00.

 

Kordegarda Galeria Narodowego Centrum Kultury

Krakowskie Przedmieście15/17, Warszawa

www.kordegarda.org