Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Wystawa „Flaga” podkreśla obchodzone 2 maja święto flagi narodowej poprzez ukazanie motywu flagi w sztuce współczesnych polskich artystów.

Wśród prezentowanych dzieł znajdą się prace takich artystów jak: Piotr Młodożeniec, Włodzimierz Pawlak, Jarema Drogowski, Krzysztof Wojciechowski i Janusz Bałdyga. Kuratorem wystawy jest Paweł Sosnowski.

Wymowa wszystkich prac zgromadzonych na tej niewielkiej wystawie jest w pewien sposób tragiczna. Nie jeden widz mógłby w tym odnaleźć charakterystyczny dla polskiej kultury rys martyrologiczny, ale zważywszy na samych artystów, którzy reprezentują różne pokolenia i rodzaje sztuki, a co za tym idzie różne światopoglądy, jest w tym coś więcej. Flaga, choć tak prosta w swej formie, stanowi medium pozwalające na ujawnienie traum i przeżytych dramatów, ale też na wypowiedzenie się o tym co aktualne w sposób zrozumiały dla ogółu, a jednocześnie nowoczesny, bez zbędnego patosu” – wspomina tekst towarzyszący ekspozycji.

 Artyści: Janusz Bałdyga, Jarema Drogowski, Piotr Młodożeniec, Włodzimierz Pawlak, Krzysztof Wojciechowski

Kurator: Paweł Sosnowski

Organizator: Narodowe Centrum Kultury

 

WSTĘP WOLNY

 Wystawa „Flaga”

27 kwietnia – 18 maja 2017 r.

Wernisaż: 27 kwietnia, g. 18:00.

 

Kordegarda Galeria Narodowego Centrum Kultury

Krakowskie Przedmieście15/17, Warszawa

www.kordegarda.org