Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Piotr Kamler, jeden z czołowych i najbardziej innowacyjnych twórców filmów animowanych, konstruktor i rzeźbiarz opowie o swoim warsztacie, inspiracjach i przygodach ze sztuką. Zapraszamy na spotkanie z artystą 12 kwietnia (środa) 2017 roku, o godz. 18:00. Spotkanie poprowadzi Kaja Klimek.

PIOTR KAMLER – polski twórca filmów animowanych, rzeźbiarz, konstruktor. Urodzony w Warszawie (1936). Ukończył wydział grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1959). Zadebiutował filmem animowanym „Miasto” (1959). Nagrodzony wyjazdowym stypendium do Paryża. W stolicy Francji przebywał w latach 1959–1986. Kontynuował studia na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych. Nawiązał również współpracę z eksperymentalnym studiem Service de la Recherche de la RTF (1960-1974), z którym tworzył animacje. Oprócz filmów Piotr Kamler powołał do życia również „utwory przestrzenne”, czyli rzeźby tworzone z metalu.
 
KAJA KLIMEK – krytyczka i publicystka filmowa. Publikowała na łamach „Filmu”, „Dwutygodnika”, „Filmwebu”, „HIRO”. Prowadziła programy edukacyjne NHEF, PISF i Filmoteki Szkolnej. Współprowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP (nagrodzony przez Polski Instytut Sztuki Filmowej jako najlepszy program telewizyjny o tematyce filmowej).
 
Spotkanie odbywa się w ramach wystawy „Piotr Kamler. Ruch utajony” w Galerii Kordegarda, 23 marca – 23 kwietnia 2017 r.
 
WSTĘP WOLNY