Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

 W czwartek 28 stycznia w Galerii Kordegarda odbędzie się premiera książki "Rzeczpospolita osobista" z udziałem Autora.

Wieczór poprowadzi Michał Laszczkowski.

 

 

Bogusław Chrabota:

"Rzeczpospolita osobista to autorski wybór z tekstów publikowanych od stycznia 2013 r. do sierpnia 2015 r. w magazynie "Plus Minus", dodatku do "Rzeczypospolitej".

W artykułach próbowałem ukazać ścieżki prowadzące do czegoś szczególnie dla mnie ważnego, do uświadomionej polskości. Ów proces wydarzał się równolegle z kształtowaniem tożsamości twórczej, uwikłanej w polskie i niepolskie losy, trudną historię, jeszcze trudniejszą geografię i całkiem już pokomplikowaną mapę duchową. Wiele tu wątków biograficznych, wiele wspomnień z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, z czasu stanu wojennego i i pierwszych dni niepodległości. Proszę wybaczyć, jeśli za dużo. Mam szczerą nadzieję, że dla czytelnika ta będzie przygodą duchową, wejrzeniem w świat pokolenia urodzonego w latach sześćdziesiątych. Pokolenia, którego młodość, choć przykryta cieniem komunizmu, była naznaczona jednym wielkim marzeniem o wolności".

Zapraszamy na spotkanie z Autorem do Kordegardy. Książka już wkrótce w sprzedaży!