Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

 26 stycznia 2016  o godz.18:00 odbędzie się promocja książki Marty Kukowskiej „Przepis na wolontariat”.

 Już niebawem organizacje zatrudniające wolontariuszy lub przymierzające się do tego dostaną nową, pomocną publikację.

26 stycznia 2016 r. w Galerii Kordegarda odbędzie się promocja książki Marty Kukowskiej „Przepis na wolontariat”, będącej kompendium wiedzy na temat organizacji i zarządzania wolontariatem w instytucjach kultury.

Książka zostanie przedstawiona podczas panelu dyskusyjnego „Wolontariat w instytucjach kultury – o sztuce dzielenia się czasem” z udziałem:

Krzysztofa Dudka, Dyrektora Narodowego Centrum Kultury,
Norberta Szczepańskiego, Dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II,
Krzysztofa Kaczmara, Prezesa Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy,
Barbary Pieniężnej. wolontariuszki Muzeum Powstania Warszawskiego,
dr Tomasza Godlewskiego z Uniwersytetu Warszawskiego,
oraz Marty Kukowskiej z Centrum Myśli Jana Pawła II.

O książce „Przepis na wolontariat”:

Minister Kultury Piotr Gliński:

"Publikacja „Przepis na wolontariat” jest ciekawą i udaną próbą przelania doświadczeń w zarządzaniu grupami wolontariackimi na papier w formie podręcznika, czy też, jak chcą autorzy, „przepisu”.
Książka krok po kroku wyjaśnia, jak przeprowadzić poszczególne etapy budowy wolontariatu, bazując na doświadczeniach polskich instytucji kultury. Opisane spójnie doświadczenia i gotowe recepty na zarządzanie procesami doboru i pracy z wolontariuszami są próbą usystematyzowania zagadnień z tego obszaru, a Czytelnik może przedstawione rozwiązania doskonale wykorzystać w praktyce.
Polecam szczególnie pracownikom instytucji kultury i trzeciego sektora."

Dr Tomasz Godlewski, Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego:

"Książka „Przepis na wolontariat” autorstwa Marty Kukowskiej jest jedną z pierwszych tego typu publikacji, jeśli nie pierwszą, na polskim rynku.
To wartościowa pozycja o walorach tak poznawczych, jak praktycznych dedykowana pracownikom instytucji kultury.
Całość napisana jest językiem precyzyjnym, łatwym w odbiorze i atrakcyjnym dla czytelnika. Jest to niezwykle ciekawe kompendium wiedzy na temat organizacji i zarządzania wolontariatem w instytucjach kultury. Może być traktowana jako użyteczne źródło wiedzy na temat organizowania wolontariatu i kierowania nim w instytucji kultury oraz jako materiał dydaktyczny przydatny w szkoleniach i seminariach z tego zakresu. Warta jest zatem polecenia wszystkim osobom zainteresowanym doskonaleniem swej wiedzy, umiejętności i kompetencji w zakresie organizowania wolontariatu i zarządzania nim."
 

Wstęp wolny.