Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

Zapraszamy na wystawę zdjęć Danuty Matloch w dn.20.10 - 25.10. 

 

 

Towarzysząc ministrom kultury w codziennej pracy Danuta Matloch dokumentowała przez ostatnie lata spotkania z artystami, premiery, oficjalne wizyty. Na wystawie zobaczycie fotografie, które nie były wcześniej publikowane, przedstawiające wydarzenia i sytuacje, do których dostępu nie miał nikt inny.

wstęp wolny


Danuta Matloch
Urodziła się w 1983 r. we Wrocławiu. Absolwentka studiów teologicznych na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz studium fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Od 2008 r. czynnie zajmuję się fotoreportażem prasowym i dokumentalistyką. Współpracowała z wieloma redakcjami, m.in. dziennikami „Rzeczpospolita”, „Życie Warszawy” i „Parkiet” oraz tygodnikiem „Przegląd”. Od 2009 r. dokumentuje wydarzenia w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, będąc jednocześnie osobistą fotografką szefa resortu kultury. W 2013 r. jej prace były pokazywane na warszawskiej wystawie pt. "Fotoreporterki" zorganizowanej przez Klub Fotografii Prasowej. W 2014 r. została laureatką konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo w kategorii "Ludzie".