Narodowe Centrum Kultury
Cykl spotkań w ramach wystawy "60 Warszawskich Jesieni. Impresje muzyczne" ze znakomitymi muzykami. Okazja do poznania zakulisowych historii festiwalu. Prowadzenie: Mieczysław Kominek / Związek Kompozytorów Polskich.

Zapraszamy na wystawę zdjęć Danuty Matloch w dn.20.10 - 25.10. 

 

 

Towarzysząc ministrom kultury w codziennej pracy Danuta Matloch dokumentowała przez ostatnie lata spotkania z artystami, premiery, oficjalne wizyty. Na wystawie zobaczycie fotografie, które nie były wcześniej publikowane, przedstawiające wydarzenia i sytuacje, do których dostępu nie miał nikt inny.

wstęp wolny


Danuta Matloch
Urodziła się w 1983 r. we Wrocławiu. Absolwentka studiów teologicznych na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie oraz studium fotografii w Zespole Szkół Fototechnicznych im. Juri Gagarina w Warszawie. Od 2008 r. czynnie zajmuję się fotoreportażem prasowym i dokumentalistyką. Współpracowała z wieloma redakcjami, m.in. dziennikami „Rzeczpospolita”, „Życie Warszawy” i „Parkiet” oraz tygodnikiem „Przegląd”. Od 2009 r. dokumentuje wydarzenia w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, będąc jednocześnie osobistą fotografką szefa resortu kultury. W 2013 r. jej prace były pokazywane na warszawskiej wystawie pt. "Fotoreporterki" zorganizowanej przez Klub Fotografii Prasowej. W 2014 r. została laureatką konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo w kategorii "Ludzie".