Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Na wystawie, której tematem jest fonografia, nie mogło zabraknąć muzyki. Oryginalne odeonowskie płyty, odtwarzane na zabytkowym gramofonie zabrzmią w niedzielę 26.04 o godzinie 17.00

Przez cały czas trwania wystawy, zwiedzający będą mogli posłuchać cyfrowych kopii przedwojennych nagrań.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na specjalne pokazy muzyki z czarnych, przedwojennych płyt wytwórni "Odeon", które organizujemy w trzy kolejne niedziele kwietnia - 12.04, 19.04 i 26.04 o godzinie 17.00, jako część wystawy "Płocka 13 - u źródeł polskiej fonografii"


Pan Tomasz Lerski, historyk fonografii i właściciel bogatej kolekcji fonograficznych zabytków, będzie oprowadzał gości pokazów po wystawie, opowiadając fascynujące dzieje Płockiej 13, jej właścicieli i artystów, którzy bywali i nagrywali w tym budynku w latach 30. Muzyka zabrzmi z zabytkowego szwajcarskiego gramofonu, który również ma swoją historię. Należał bowiem kiedyś do Aleksandra Skrzyńskiego, ministra spraw zagranicznych w rządach Sikorskiego i Grabskiego oraz premiera rządu polskiego, w latach 1920 - 1926. Serdecznie zapraszamy do Kordegardy!