Narodowe Centrum Kultury
Serdecznie zapraszany na oficjalne zamknięcie wystawy ŚCIANA WOLNOŚCI. 19.03.2019, godz. 18:00 Wstęp wolny!

Na wystawie, której tematem jest fonografia, nie mogło zabraknąć muzyki. Oryginalne odeonowskie płyty, odtwarzane na zabytkowym gramofonie zabrzmią w niedzielę 26.04 o godzinie 17.00

Przez cały czas trwania wystawy, zwiedzający będą mogli posłuchać cyfrowych kopii przedwojennych nagrań.

Pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na specjalne pokazy muzyki z czarnych, przedwojennych płyt wytwórni "Odeon", które organizujemy w trzy kolejne niedziele kwietnia - 12.04, 19.04 i 26.04 o godzinie 17.00, jako część wystawy "Płocka 13 - u źródeł polskiej fonografii"


Pan Tomasz Lerski, historyk fonografii i właściciel bogatej kolekcji fonograficznych zabytków, będzie oprowadzał gości pokazów po wystawie, opowiadając fascynujące dzieje Płockiej 13, jej właścicieli i artystów, którzy bywali i nagrywali w tym budynku w latach 30. Muzyka zabrzmi z zabytkowego szwajcarskiego gramofonu, który również ma swoją historię. Należał bowiem kiedyś do Aleksandra Skrzyńskiego, ministra spraw zagranicznych w rządach Sikorskiego i Grabskiego oraz premiera rządu polskiego, w latach 1920 - 1926. Serdecznie zapraszamy do Kordegardy!