Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

Prezentowana wystawa przybliża historię Trylogii i jej obecność w świadomości społecznej od momentu jej powstania po współczesność. Na ekspozycji prezentowane są inspirowane  kolejnymi częściami dzieła  faksymile obrazów, grafik i rysunków wybitnych artystów. 

Oryginały większości pochodzą z Muzeum Narodowego w Kielcach oraz z innych placówek. Wśród autorów wystawy wyróżnić należy: Stanisława Kaczora-Batowskiego, Piotra Stachiewicza, Jana Marcina Szancera, Mariana Adamczewskiego oraz Waldemara Świerzego.

Celem wystawy jest propagowanie wśród polskiego społeczeństwa twórczości Henryka Sienkiewicza oraz wskazania związków miedzy sztukami pięknymi, tak literaturą jak i sztukami plastycznymi.

Wernisaż odbędzie się 30 grudnia o godz.12.00 w Galerii Kordegarda w Warszawie, podczas którego oficjalnego otwarcia dokona Dyrektor Głównej Biblioteki Lekarskiej im. Stanisława Konopki w Warszawie - dr n. przyr. Wojciech Giermaziak oraz Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia - Cezary Rzemek.

Zapraszamy od 30 grudnia 2014 do 7 stycznia 2015.