Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

5 grudnia o 15.00 rozpoczyna swą działalność w Warszawie w galerii Kordegarda Ekonomiczne ZOO!

 

O 15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie tego bardzo wyczekiwanego przez wielu z Was miejsca.

Zaprezentujemy między innymi płochliwą Inwestycję, groźnego Fiskusa, niedający się poskromić Dług i ulatujące pod niebo Zarobki!

 

***

Zwiedzający proszeni są o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, niedokarmianie zwierząt, których dokarmiać nie należy i podkarmianie tych, którym się podkarmianie przydaje!

 

kuratorki: Iwona Hardej, Katarzyna Flera-Iwaniuk

projekt: Marta Niemywska, Dawid Grynasz

na podstawie ilustracji Daniela de Latour do książki Grzegorza Kasdepke

 

***

Już po raz drugi tandem Kasdepke-Petru podjął się oswojenia pojęć z zakresu ekonomii dla najmłodszych czytelników. Oswojenia w pełnym tego słowa znaczeniu. W wydanej w 2012 roku książce Pestka, Drops, Cukierek. Liczby kultury pisarz i ekonomista zabrali nas do smutnej, mroźnej krainy, która przemienia się za sprawą kreatywności i przedsiębiorczości jej mieszkańców – tym razem czeka nas wycieczka jeszcze bardziej pasjonująca, bo odwiedzimy... ZOO i cyrk Dziwnych Stworów Ekonomicznych!

Dlaczego manko ma krótszą nóżkę, a cenę minimalną trudno dojrzeć nawet przez grube okulary Biletera? Wszystko staje się jasne po przekroczeniu bram ekonomicznego zoo. Zabawne opowiastki Grzegorza Kasdepke w sugestywny sposób tłumaczą zawiłe problemy ekonomii, tworząc przy tym barwny świat zamieszkały przez różne dziwadła. Dzięki kreatywnym ilustracjom Daniela de Latoura tajemnicze stwory brykają po kartach książki niełatwe do oswojenia. Być może nawet nieco onieśmielające przy samym wejściu, okazują się nie takie straszne po rzetelnym oprowadzeniu i komentarzu Ryszarda Petru. Zapraszamy do zoo dzieci i rodziców, bo dobra zabawa to czasem także satysfakcja z obłaskawienia ekonomicznego zwierza. Pamiętajcie, wytresowany i dobrze nakarmiony fiskus (nie mylcie z fikusem) daje się nawet pogładzić po głowie.

 

 

Galeria Kordegarda

ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa

kordegarda@nck.pl, tel. 22-421-01-25

www.kordegarda.org, facebook.com/kordegarda

 

Galeria Kordegarda jest prowadzona przez Narodowe Centrum Kultury