Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Zapraszamy do galerii Kordegarda na spotkanie z Krzysztofem Luftem wokół książki "SMS. Krótka wiadomość tekstowa".

Kiedyś dzieła pisane wierszem cenione były wyżej od tych pisanych prozą.  I choć świat się zmienia, a poezja w nim  jest już   gatunkiem niemodnym, rzadko  używanym  i całkiem niekomercyjnym,  to na szczęście ciągle są wśród nas poeci. Wydawnictwo SOPHISTI BOOKS wydanym właśnie tomikiem wierszy Krzysztofa Lufta: SMS. Krótka wiadomość tekstowa, potwierdza tę prawdę.

Autor, znany z telewizji dziennikarz, aktor, a od wielu lat także urzędnik  państwowy, rzecznik prasowy rządu Jerzego Buzka,  członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji od zawsze – bez względu na rodzaj wykonywanego zawodu – interesuje się sztuką i literaturą.  Od lat również pasjonuje się możliwościami jakie dają  nowe technologie, między innym telefon komórkowy.  I przyznać trzeba, że wdzięcznie je wykorzystuje, poetycko komunikując się ze światem przy pomocy SMS ów. Efektem tych pasji jest tomik poezji.

Wiersze wybrane  spośród setek nagromadzonych przez ostatnie dziesięć lat,  do tej pory „ publikowane” jedynie jako krótka wiadomość  przeznaczona dla konkretnego adresata, ujawnione zostają szerszej publiczności . Wyznania miłosne, trochę flirtu, żarty i przemyślenia w formie wierszy, fraszek i innych słownych igraszek  zaskoczą  z pewnością  wiele osób, które do tej pory znały Krzysztofa Lufta jedynie z mediów i działalności publicznej. Pozwolą zobaczyć w nim  wrażliwego, bawiącego się słowem, refleksyjnego obserwatora  zdarzeń codzienności. Romantyka, któremu czasem łatwiej wypowiedzieć się w formie wiersza niż mówić wprost. Znak czasów? Być może tak, ale przecież świat opisany wierszem jest głębszy i piękniejszy.