Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

 Zapraszamy na wystawę zdjęć Filipa Springera pt. " Nad rzekę", którą można oglądać od 8 do 13 lipca w godz. 11-19.

  Filip Springer, ur. 1982 r., ukończył archeologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, reporter i fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych w Poznaniu, Katowicach, Gliwicach, Gdyni, Jeleniej Górze i Łodzi. Publikuje w prasie ogólnopolskiej, regularnie współpracuje z Tygodnikiem Polityka.


Jego książka reporterska „Miedzianka. Historia znikania” (wyd. Czarne 2011) znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike, finale Nagrody Literackiej Gdynia i finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Była także nominowana do Nagrody za Książkę Historyczną Roku, Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Prasy.

W 2012 roku ukazała się jego druga książka „Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u” (wyd. Karakter 2012, a w 2013 „Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach" (wyd. Karakter).
Współpracował z PWSTiF w Łodzi, Amnesty International Polska, Greenpeace Polska, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fundacją Imago Mundi, Biurem Europejskiej Stolicy Kultury Katowice 2016. Wykładał w Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, obecnie współpracuje z Instytutem Reportażu w Warszawie.

Był stypendystą Marszałka Województwa Wielkopolskiego (2010), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010).
Mieszka i pracuje w Warszawie.

2013 opublikowała książkę „Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni" (wyd. Czarne), na którą uzyskał w 2012 roku stypendium w Programie Ministra Młoda Polska.

Program stypendialny Młoda Polska przeznaczony jest dla młodych (do 35 roku życia) artystów, którzy maja w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie uprawianej przez siebie sztuki. Stypendia przyznawane są artystom sztuk wizualnych, muzykom, fotografom, filmowcom, literatom, aktorom, reżyserom teatralnym oraz krytykom sztuki i kuratorom. 
Operatorem Programu jest Narodowe Centrum Kultury.