Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Autor zdjęć: Arkadiusz Cichy

Autor zdjęć: Arkadiusz Cichy

Autor zdjęć: Arkadiusz Cichy

Autor zdjęć: Arkadiusz Cichy

 Zapraszamy na multimedialną wystawę zdjęć z filmu „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze. Autorami zdjęć są Krzysztof Ptak i Wojciech Staroń. Obrazom towarzyszą wiersze Bronisławy Wajs w tłumaczeniu Jerzego Ficowskiego.  

Warstwę muzyczną wystawy tworzy ścieżka dźwiękowa z filmu autorstwa Jana Kantego Pawluśkiewicza, laureata nagrody na tegorocznym Gdynia Film Festival. Już niebawem premiera dwupłytowego albumu z muzyką z filmu wydawanego przez Narodowe Centrum Kultury oraz AGORA S.A. Album zawiera również wywiady z Bronisławą Wajs – Papuszą, zrealizowane w latach 50 i 60 przez Polskie Radio, w których poetka opowiada o życiu, poezji i relacji z Jerzym Ficowskim.


Na płycie znalazł się też teledysk z udziałem Kayah i Elżbiety Towarnickiej – zapraszamy do oglądania! 


http://www.youtube.com/watch?v=k1uX_X9tgjE

W Galerii można nabyć niedawno wznowione przez Wydawnictwo Nisza książki Jerzego Ficowskiego: „Demony cudzego strachu” oraz „Cyganie na polskich drogach”, jak również tomiki wierszy Papuszy.

Film „Papusza” Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze wchodzi do kin 15 listopada 2013 roku – serdecznie zapraszamy!


Narodowe Centrum Kultury jest partnerem edukacyjnym filmu. Wraz z AGORA SA wydało również materiały edukacyjne zawierające scenariusze lekcji wokół filmu dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych.

Wystawa jest czynna od 15 listopada do 1 grudnia 2013 roku.

 

fot. Krzysztof Ptak, Wojciech Staroń. Dystrybucja NEXT FILM