Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

Serdecznie zapraszamy na koncert Spectral Score, który odbędzie się we wtorek (28.10) o godzinie 18:00. Po koncercie odbędzie się dyskusja dotycząca wzajemnej relacji technologii i muzyki.

Podczas koncertu zostanie zaprezentowane działanie oprogramowania do improwizowanej muzyki spektralnej. Spectral Score łączy w sobie spektralizm, muzykę improwizowaną oraz technologię cyfrową. Na podstawie analizy spektralnej improwizującego instrumentu, generuje on interaktywną partyturę, która następnie odczytywana jest przez muzyków, dzięki czemu powstaje bogaty harmonicznie akompaniament, który niczym kanon podąża za improwizatorem.

Po koncercie będzie miała miejsce dyskusja prowadzona przez Ewę Szczecińską, która będzie rozmawiać z krytykami i instrumentalistami na temat relacji technologii i muzyki.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Festiwalu Kultury 2.0. Więcej informacji na stronie: http://kultura20.pl/