Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Zapraszamy do galerii Kordegarda na ostatni dzien wystawy "Bajeczne są rzeczy przyziemne, gdy dotknie je ręka geniusza”. 

Koncpecja 

Kiedy sztuka konceptualna zdobyła już uznanie i umiemy docenić ideę artysty, nadchodzi czas na powrót kultu rzemiosła i mistrzowskiego rękodzieła. W takim momencie decydujemy się pokazać prace, które powstały dzięki najwyższemu opanowaniu warsztatu, cierpliwości i skupienia.

Tytuł wystawy jest inspirowany cytatem z Borysa Pasternaka, który podkreśla uznanie dla sztuki powstającej podczas wielogodzinnej pracy poświęconej na dopracowanie techniki wykonania każdego z dzieł. Celowo prezentowane są prace odnoszące się do klasycznych technik – malarstwa, rysunku, rzeźby, inkrustacji i reliefu. Zaproszeni artyści – pasternakowi geniusze, w otoczeniu specjalnej scenografii, ukazują pełną krasę tego, że artystą jest przede wszystkim ten, który swoją twórczością wybija nas z przeciętności i monotonii.

Artyści: Guillaume Airiaud, Bartek Arobal, Aleksandra Bujnowska, Sławomir Elsner, Olin Gutowski, Michał Jankowski, Bartek Materka, Witold Nazarkiewicz, Swanski, Jagna Wróblewska

kurator: Marta Czyż
Koordynatorka galerii: Aleksandra Chrzanowska-Purchla
scenografia i grafika: Fish n` Sheep
realizacja: Willow Service