Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Ile artyści współcześni poświęcają pracy na tworzenie dzieł?

Kiedy sztuka konceptualna zdobyła już uznanie i umiemy docenić ideę artysty, nadchodzi czas na powrót kultu rzemiosła i mistrzowskiego rękodzieła. W takim momencie decydujemy się pokazać prace, które powstały dzięki najwyższemu opanowaniu warsztatu, cierpliwości i skupienia.

Tytuł wystawy jest inspirowany cytatem z Borysa Pasternaka, który podkreśla uznanie dla sztuki powstającej podczas wielogodzinnej pracy poświęconej na dopracowanie techniki wykonania każdego z dzieł. Celowo zaprezentowane zostaną prace odnoszące się do klasycznych technik – malarstwa, rysunku, rzeźby, inkrustacji i reliefu. Zaproszeni artyści – pasternakowi geniusze, w otoczeniu specjalnej scenografii, ukazują pełną krasę tego, że artystą jest przede wszystkim ten, który swoją twórczością wybija nas z przeciętności i monotonii.

Artyści: Guillaume Airiaud, Bartek Arobal, Aleksandra Bujnowska, Sławomir Elsner, Olin Gutowski, Michał Jankowski, Bartek Materka, Witold Nazarkiewicz, Swanski, Jagna Wróblewska

kurator: Marta Czyż
Koordynatorka galerii: Aleksandra Chrzanowska-Purchla
scenografia i grafika: Fish n` Sheep
realizacja: Willow Service