Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

w dniach 19-24 lipca

Wystawa „Koła historii. Policja Państwowa 1919 – 1940”
Oryginalne elementy wyposażenia i umundurowania funkcjonariuszy Policji Państwowej, a także dokumenty, odznaki i fotografie mundurowych z czasów
II Rzeczpospolitej będzie można obejrzeć podczas wystawy „Koła historii. Policja Państwowa 1919 – 1940” zorganizowanej przez Komendę Główną Policji i Narodowe Centrum Kultury. Ekspozycja będzie dostępna w dniach 19 – 24 lipca.
Z inicjatywy Gabinetu Komendanta Głównego Policji przy współudziale Narodowego Centrum Kultury zorganizowano wystawę poświęconą pamięci funkcjonariuszy Policji Państwowej.
Okazją do jej przygotowania jest 70. rocznica odkrycia zbiorowych mogił
w Lesie Katyńskim, co zapoczątkowało dalsze poszukiwania grobów oficerów
Wojska Polskiego i funkcjonariuszy służb mundurowych II Rzeczypospolitej, w tym Policji Państwowej i 94. rocznica powstania Policji Państwowej. Na wystawie zostanie zaprezentowana ustawa z 1919 roku powołująca powstanie Policji Państowej.
Od 20 do 24 lipca, w godzinach od 11 do 19, w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można oglądać zdjęcia przedwojennych policjantów, elementy ich umundurowania i wyposażenia służbowego, medale i odznaczenia, a także dokumenty i czasopisma policyjne pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów, w tym współczesnych policjantów, którzy pasjonują się tym okresem z dziejów naszej formacji, a także z Muzeum Wojska Polskiego.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Otwarcie wystawy w piątek 19 lipca o godz. 17:30.
Uwaga!  W związku z ktrótkim terminem trwania wystawy wyjątkowo zapraszamy Zwiedzających również w poniedziałek, 22 lipca. W tym dniu galeri będzie otwarta w godz. 11.00-19.00.