Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

w dniach 19-24 lipca

Wystawa „Koła historii. Policja Państwowa 1919 – 1940”
Oryginalne elementy wyposażenia i umundurowania funkcjonariuszy Policji Państwowej, a także dokumenty, odznaki i fotografie mundurowych z czasów
II Rzeczpospolitej będzie można obejrzeć podczas wystawy „Koła historii. Policja Państwowa 1919 – 1940” zorganizowanej przez Komendę Główną Policji i Narodowe Centrum Kultury. Ekspozycja będzie dostępna w dniach 19 – 24 lipca.
Z inicjatywy Gabinetu Komendanta Głównego Policji przy współudziale Narodowego Centrum Kultury zorganizowano wystawę poświęconą pamięci funkcjonariuszy Policji Państwowej.
Okazją do jej przygotowania jest 70. rocznica odkrycia zbiorowych mogił
w Lesie Katyńskim, co zapoczątkowało dalsze poszukiwania grobów oficerów
Wojska Polskiego i funkcjonariuszy służb mundurowych II Rzeczypospolitej, w tym Policji Państwowej i 94. rocznica powstania Policji Państwowej. Na wystawie zostanie zaprezentowana ustawa z 1919 roku powołująca powstanie Policji Państowej.
Od 20 do 24 lipca, w godzinach od 11 do 19, w Galerii Kordegarda przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie będzie można oglądać zdjęcia przedwojennych policjantów, elementy ich umundurowania i wyposażenia służbowego, medale i odznaczenia, a także dokumenty i czasopisma policyjne pochodzące z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Eksponaty pochodzą ze zbiorów prywatnych kolekcjonerów, w tym współczesnych policjantów, którzy pasjonują się tym okresem z dziejów naszej formacji, a także z Muzeum Wojska Polskiego.
Wstęp na wystawę jest bezpłatny.
Otwarcie wystawy w piątek 19 lipca o godz. 17:30.
Uwaga!  W związku z ktrótkim terminem trwania wystawy wyjątkowo zapraszamy Zwiedzających również w poniedziałek, 22 lipca. W tym dniu galeri będzie otwarta w godz. 11.00-19.00.