Narodowe Centrum Kultury
Prace remontowe w naszym budynku ruszyły pełną parą. Działalność wznowimy latem. Do tego czasu galeria będzie nieczynna.

Otwarte, bezpłatne warsztaty graffiti, breakdance i beatbox oraz koncert grupy hiphopowej Full Power Spirit to atrakcje pierwszego tygodnia ferii zimowych przygotowane przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży.

Już w poniedziałek młodzież z Centrum Animacji Młodzieży rozpoczyna realizację projektu Ferie 2012. W pierwszym dniu ferii przygotowywać będą siedzibę Centrum do organizacji warsztatów graffiti, w trakcie których we wtorek i środę od godz. 10.00 będzie można przyjść i na ogromnych płótnach tworzyć własne dzieła. Pomalowane płótna stworzą scenografię dla koncertu finałowego, który odbędzie się w sobotę o godz. 19.00 na zapleczu amfiteatru (wejście od strony mostu). W trakcie koncertu finałowego wystąpi znana grupa hiphopowa Full Power Spirit oraz uczestnicy warsztatów breakdance i beatbox, prowadzonych również przez członków Full Power Spirit. Warsztaty breakdance rozpoczną się w sobotę od godz. 10.00 na zapleczu amfiteatru, natomiast warsztaty beatbox odbędą się również w sobotę o godz. 10.00 w siedzibie Centrum przy ul. Matejki 3c.

W trakcie projektu młodzież przygotuje również kilka prac graffiti na murze wewnątrz amfiteatru, ten etap warsztatów będzie miał miejsce w przyszły czwartek i piątek.

Projekt „Ferie 2012” realizowany jest w ramach zadania publicznego organizacji różnych form wypoczynku zimowego dla dzieci i młodzieży, Zadanie I Organizowanie wypoczynku stacjonarnego w miejscu zamieszkania dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych ze środków Gminy Goleniów.