Narodowe Centrum Kultury
„Album rodzinny. Zdjęcia, które Żydzi zabrali ze sobą...” to wystawa stworzona na podstawie unikalnego zbioru fotografii zebranych przez Leszka Leo Kantora wśród emigrantów marcowych. 22 lutego, godz. 18.00 – wernisaż wystawy

 Zajęcia dla dzieci – kolejny sezon edukacji dla najmłodszych!

 We wrześniu w galerii Kordegarda rozpoczeła się kolejna edycja zajęć edukacyjno-artystycznych dla dzieci! Autorski program warsztatów został opracowany przez dwie historyczki sztuki Judytę Jerzyk i Ewelinę Hynek.
Warsztaty dotyczyyły prezentowanych w galerii wystaw. Ekspozycje, które wspólnie obejrzymy, stały się pretekstem do działań artystycznych. Warsztaty przybliżą najmłodszym różne pojęcia związane z kulturą i sztuką oraz pozwolą je zrozumieć dzięki samodzielnemu wykonaniu małego dzieła sztuki związanego z tematem wystawy.

 

Program warsztatów na wrzesień i październik:

Dwa pierwsze spotkania (19.09 i 26.09) będą dotyczyć Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Na pierwszym, w odniesieniu do twarzy Przeydencji, dzieci zapoznają się z pojęciem portretu oraz stworzą fotograficzny portet wybranego przedmiotu lub osoby. Drugie zajęcia mają na celu przybliżyć najmłodszym pojęcie flagi, czym jest, do czego służy i jak możemy ją odczytywać. Wspólnie stworzymy wielką dziecięcą flagę pełną znaczeń!

Kolejne zajęcia (3.10) będą dotyczyć wystawy o polskim designie. Dzieci dowiedzą się co oznacza to tajemnicze słowo i razem wykonamy kilka designerskich przedmiotów.

Na kolejnych warsztatach (10.10) zajmiemy się sztuką ludową. Wystawa prac Kasi Kmity zainspiruje nas do stworzenia własnych fantazyjnych wycinanek!
Kolejne działania edukacyjne w październiku i listopadzie.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-5 lat i odbywają się w poniedziałki w galerii Kordegarda. Czas trwania warsztatów to ok. 1 h.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach!


Zgłoszenia szkół i osób indywidualnych:
kordegarda@nck.pl, tel. 22-421-01-25