Narodowe Centrum Kultury
 „Dziedziniec Kultury” to nowy, wakacyjny projekt Narodowe Centrum Kultury. W każdy piątek otworzymy gościnne podwoje dziedzińca pałacu Potockich, siedziby Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, serwując ucztę dla miłośników muzyki, kina i sztuk wizualnych!

 Zajęcia dla dzieci – kolejny sezon edukacji dla najmłodszych!

 We wrześniu w galerii Kordegarda rozpoczeła się kolejna edycja zajęć edukacyjno-artystycznych dla dzieci! Autorski program warsztatów został opracowany przez dwie historyczki sztuki Judytę Jerzyk i Ewelinę Hynek.
Warsztaty dotyczyyły prezentowanych w galerii wystaw. Ekspozycje, które wspólnie obejrzymy, stały się pretekstem do działań artystycznych. Warsztaty przybliżą najmłodszym różne pojęcia związane z kulturą i sztuką oraz pozwolą je zrozumieć dzięki samodzielnemu wykonaniu małego dzieła sztuki związanego z tematem wystawy.

 

Program warsztatów na wrzesień i październik:

Dwa pierwsze spotkania (19.09 i 26.09) będą dotyczyć Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Na pierwszym, w odniesieniu do twarzy Przeydencji, dzieci zapoznają się z pojęciem portretu oraz stworzą fotograficzny portet wybranego przedmiotu lub osoby. Drugie zajęcia mają na celu przybliżyć najmłodszym pojęcie flagi, czym jest, do czego służy i jak możemy ją odczytywać. Wspólnie stworzymy wielką dziecięcą flagę pełną znaczeń!

Kolejne zajęcia (3.10) będą dotyczyć wystawy o polskim designie. Dzieci dowiedzą się co oznacza to tajemnicze słowo i razem wykonamy kilka designerskich przedmiotów.

Na kolejnych warsztatach (10.10) zajmiemy się sztuką ludową. Wystawa prac Kasi Kmity zainspiruje nas do stworzenia własnych fantazyjnych wycinanek!
Kolejne działania edukacyjne w październiku i listopadzie.
Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-5 lat i odbywają się w poniedziałki w galerii Kordegarda. Czas trwania warsztatów to ok. 1 h.


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach!


Zgłoszenia szkół i osób indywidualnych:
kordegarda@nck.pl, tel. 22-421-01-25